Tajomstvo posledného kata: V Trenčíne sa odohráva neobyčajná open air show!

Začiatok prázdnin i kultúrneho leta v Trenčíne odštoval v piatok (30. 6.) a pokračovať bude aj v sobotu (1. 7.) – ide o v poradí ôsmy ročník podujatia Príbehy z Trenčína. Multižánrová open air šou tentoraz predstavuje posledného trenčianskeho kata. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

“Príbehy z Trenčína už sú v našom meste pojmom. Každoročne sa nimi začínajú prázdniny aj kultúrne leto. Vďaka ich predchádzajúcim ročníkom sme spoznali príbehy vodníka Valentína, mestského bubeníka Štefana, legendu o šašovi Porrovi, o trenčianskom prievozníkovi Jozefovi Malotovi, o opátovi Štefanovi, o komorníčke kráľovnej Barbory Celjskej Agáte aj o rímskom vojakovi Severusovi. Za sedem rokov tak navštívilo Príbehy z Trenčína viac ako 42.000 návštevníkov,” uviedla hovorkyňa.

Povolaniu kata sa autor literárnej predlohy a režisér Vlado Kulíšek celé roky vyhýbal. Tentoraz sa mu však podarilo nájsť príbeh posledného trenčianskeho kata Mateja Roška, ktorý podľa jeho slov nie je až taký hrôzostrašný.

Otvorenie podujatia naplánovali organizátori – mesto Trenčín a agentúra KVART, po obidva dni o 21.30 h. Šou pod holým nebom, plná efektných svetelných zobrazení a jedinečných akrobatických výkonov, sa bude odohrávať v centre mesta, priamo na Mierovom námestí.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts