Takmer 140 študentov z kraja si prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu

Takmer 140 študentov si vo štvrtok v kongresovej sále Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) z rúk britského veľvyslanca na Slovensku Nigela Bakera a predsedu TSK Jaroslava Bašku prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Informoval o tom komunikačný manažér DofE Denis Mačor.

Mladí ľudia sa v projekte DofE rozvíjajú prostredníctvom troch oblastí – športu, talentu, dobrovoľníctva a na záver svoje skúsenosti zúročia na dobrodružnej expedícii.

Baker ocenil nasadenie mladých ľudí, chuť na sebe pracovať a rozvíjať svoje okolie a komunity cez DofE. “Som rád, že ste súčasťou DofE. Máte sa čím chváliť. Máte talent, odhodlanie a cieľavedomosť. Verte mi, že to vás dostane ďaleko,” zdôraznil veľvyslanec.

Podľa riaditeľa DofE Slovensko Miloša Ondrášika je projekt unikátny v tom, že mladí ľudia získajú kompetencie, ktoré sa im zídu v budúcom živote aj v kariére. Pravidelne športujú, rozvíjajú svoj talent a zlepšujú svoje okolie cez dobrovoľníctvo.

“Pravidelnou a dlhodobou činnosťou budujú mentálnu odolnosť a zlepšujú tak svoje duševné zdravie, učia sa komunikovať a prekonávajú výzvy,” doplnil Ondrášik.

foto: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts