Trenčiania, ktorí si zaregistrovali žiadosť o kompostér, si ho môžu vyzdvihnúť

Trenčania, ktorí si zaregistrovali žiadosť o kompostér, si ho môžu vyzdvihnúť v sídle Mestského hospodárstva a správy lesov na Soblahovskej ulici do konca októbra. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

“Kompostér si možno prevziať v pracovných dňoch od 7.00 do 14.00 h. Zaregistrovaná domácnosť dostane zdarma k nádobe aj jednoduchý návod ako kompostér zložiť i návod na správne kompostovanie. Pri prevzatí nádoby podpíše preberací protokol. Ak si zaregistrovaná domácnosť kompostér do konca októbra neprevezme, stratí naň nárok a v prípade záujmu sa bude musieť zaregistrovať znova,” uviedla hovorkyňa.

Mesto Trenčín kúpilo kompostovacie zásobníky pre obyvateľov rodinných domov za peniaze z účelovo viazaného príspevku z Environmentálneho fondu. Obyvatelia ich preto dostanú bezplatne. Mesto chce tak podporiť snahu o triedenie biologicky rozložiteľných odpadov. Ide o nádoby s objemom 560 litrov, ich hmotnosť je asi 17 kilogramov. Sú odolné voči UV žiareniu a ich životnosť je 20 rokov.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts