Trenčianska radnica zrekonštruuje za 660 000 eur nocľaháreň a denné centrum

Trenčianska radnica začala s rekonštrukciou budovy nocľahárne a nízkoprahového denného centra na Nešporovej ulici. Rekonštrukcia bude financovaná z eurofondov a z mestského rozpočtu, ukončiť by ju mali za osem mesiacov. Informovala o tom Eva Mišovičová z kancelárie primátora mesta Trenčín.

“Budova nocľahárne je pôvodne z 19. storočia. Jej vnútorná dispozícia a technologické vybavenie sú zastarané. Napriek viacerým čiastkovým rekonštrukciám je potrebná jej sanácia, rekonštrukcia a modernizácia, aby tu mohli byť naďalej poskytované služby v súčasných štandardoch,” uviedla Mišovičová.

Ako dodala, v rámci rekonštrukcie sa vymenia elektrorozvody, kúrenie, rozvody vody, sanita, upravia sa vnútorné priestory vrátane podkrovia, ktoré sa bude využívať pre nízkoprahové denné centrum. Obnova sa bude dotýkať aj nosných prvkov stavby, podláh, omietok a fasády. Súčasťou investičnej akcie bude aj nákup interiérového vybavenia a zabezpečenie terénnej sociálnej služby zakúpením motorového vozidla.

“Celkové náklady na rekonštrukciu a modernizáciu budú takmer 660.000 eur. Nenávratný finančný príspevok z eurofondov je 470.000 eur, zvyšok uhradí mesto zo svojho rozpočtu,” doplnila Mišovičová s tým, že nocľaháreň i nízkoprahové denné centrum presťahujú počas rekonštrukcie do časti mestskej budovy na Žabinskej ulici.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts