Trenčianska župa investovala 3,5 mil. eur do rozšírenia cyklomagistrály!

“Vážska cyklomagistrála, ktorá bude mať vo finále 100 km, sa rozrástla o ďalší zrealizovaný úsek. Ten začína na hranici so Žilinským samosprávnym krajom a ďalej vedie do Považskej Bystrice. Do užívania verejnosti bol odovzdaný spoločnou cyklojazdou, do ktorej sa zapojili žiaci aj riaditelia župných stredných škôl, župní zamestnanci, paralympionici, cyklistickí nadšenci z projektu Vrchárska koruna Trenčianska, ale aj milovníci cyklistiky zo širokého okolia,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Tento cyklistický sviatok posadil do sedla bicykla viac ako stovku nadšencov, ktorí si jazdu po novej cyklotrase užívali. Jej výstavba bola možná vďaka financiám z Integrovaného regionálneho operačného programu. Samotný úsek má dĺžku 10,4 km a župa do neho investovala viac ako 3,5 mil. eur,” pokračuje.

“Pre nás je to veľká vec, k dnešnému dňu môžem povedať, že máme hotových viac ako 61 km zo 100. O pár dní sa takto stretneme v Púchove, kde budeme 17. júna 2024 otvárať ďalší, viac ako 12 km dlhý úsek, vedúci z Ladiec cez Belušu do Púchova. Z Plánu obnovy a odolnosti SR sme tiež získali viac ako 6 mil. eur na úsek z Trenčína do Dubnice nad Váhom k priemyselnému parku,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

“Z celkovo 8 úsekov tak zostáva vybudovať už len dva – úsek Nemšová – Dubnica nad Váhom – Ladce a Nosická priehrada – Považská Bystrica, železničná stanica, ktorý bude úplne posledným úsekom. Samotný projekt Vážskej cyklomagistrály má okrem toho ekologického pre župu aj ľudský rozmer, dodala župa.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts