Trenčianska župa podporila folklórne podujatia a oslavy jubileí!

“Pestrofarebné folklórne slávnosti, oslavy jubileí či dni obcí plné hudby a zábavy pre všetky vekové kategórie – tak vyzerala jedna z posledných jarných sobôt v našom kraji. Mnohé z podujatí podporil kraj v rámci dotačného systému,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Amfiteáter na vrchu Roh pri obci Lubina zaplnili domáce i cezpoľné folklórne zoskupenia a divákom sa predviedli okrem iného aj v pásme Podjavorinská svadba. Organizáciu Podjavorinských folklórnych slávností mali tento rok pod patronátom dve obce, Lubina aj Bzince pod Javorinou, pomocnú ruku v podobe dotácie podala aj Trenčianska župa,” pokračuje.

“Tie najlepšie súbory, patriace do regiónu Trenčína, sa predstavili v priestoroch amfiteátra v Mníchovej Lehote pri Trenčíne. Na pódiu sa vystriedali deti, dospelí aj jubilujúce folklórne súbory, nechýbali sprievodné aktivity, remeselníci či tradičné dobroty. V poradí 42. ročník Trenčianskych folklórnych slávností pripravilo Trenčianske osvetové stredisko v spolupráci so samosprávou a pod záštitou predsedu TSK. V odľahlej obci Dubnička v bánoveckom okrese sa zase stretli folkloristi s dychovkami na jubilejnom 10. ročníku Festivalu ľudovej hudby, tentokrát sa konali v rámci Kultúrnych slávností Združenia obcí Bánovecko,” dodáva.

“K slovenskému národu folklór určite patrí niekoľko stoviek rokov a mňa to teší, že tieto nádherné tradície sa môžu takto odprezentovať a že Trenčianska župa môže byť pri tom. Veľká vďaka organizátorom a aj kolegom poslancom, ktorí schválili finančné príspevky na tieto podujatia,“ povedal župan Jaroslav Baška.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts