Trenčianske CSS Demy sa rozširuje: Prístavba vytvára lepšie podmienky!

Bezpečnejší pohyb klientov i zamestnancov v priestoroch Centra sociálnych služieb (CSS) Demy v Trenčíne prinesie bezbariérová prístavba zariadenia.Slúžiť začne na jar budúceho roka. Informoval o tom riaditeľ CSS Tibor Gavenda.

Najväčšie centrum pre ľudí s autizmom v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK), ktoré poskytuje sociálne služby predovšetkým osobám s ťažším telesným postihnutím, bude mať vďaka prístavbe k dispozícii aj úplne nové priestory.

“Sú tu priestory na vzdelávanie zamestnancov, ale aj na nové aktivity pre klientov. Uľahčený bude aj samotný pohyb a presun medzi jednotlivými budovami zariadenia vďaka výťahu. Som rád, že stavba sa začala realizovať, rieši nám to taký posledný problém, ktorý sme mali s odstránením bariér,” vysvetlil riaditeľ.

Zriaďovateľom CSS Demy je Trenčiansky samosprávny kraj. Súčasťou projektu sú podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku aj bezbariérový výťah a aj vonkajšie sadové úpravy. Termín ich ukončenia závisí od poveternostných podmienok. Celkové náklady na prístavbu sú asi 1,06 milióna eur.

zdroj: tsk.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts