Trenčianske kultúrno-kreatívne centrum Hviezda už slúži verejnosti

Kultúrno-kreatívne centrum (KKC) Hviezda v Trenčíne už slúži verejnosti. Vynovené priestory, ktoré otvorili v piatok, zastrešia rôznorodé kultúrne podujatia a aktivity, zázemie v ňom nájdu budúci podnikatelia a zamestnanci v kultúrno-kreatívnom priemysle.

“Hviezda je prvým KKC na Slovensku, ktoré sa podarilo otvoriť z fondov Európskej únie a je najmodernejšie vybavené KKC na Slovensku, pretože nie je len kultúrne, ale i vzdelávacie centrum, kde sa robia rôzne workshopy na fotografiu, audiovizuálnu tvorbu, 3D tlačiarne,povedal primátor Richard Rybníček.

Prostredníctvom Fablabov bude podľa neho mesto pomáhať mladým ľuďom vzdelávať sa v oblasti dizajnu a nových technológií, vzdelávanie poskytne i ľuďom, ktorí budú v budúcnosti pracovať v kultúrno-kreatívnom priemysle v súkromných firmách.

Kreatívci nájdu svoj priestor v historickej budove, ktorá je od roku 2009 národnou kultúrnou pamiatkou. Objekt zrekonštruovalo a obnovilo mesto za približne osem miliónov eur. “Je to krásna funkcionalistická budova, ktorá si zachovala svoj charakter a je aj nanovo obnovená. Je naozaj moderná, to znamená, že je multifunkčná, dá sa tu robiť kino, divadlo, koncerty a všetko ostatné,” priblížil primátor.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts