Trenčiansky hrad očaruje: Zimná návšteva prináša pokoj, ticho a romantiku!

Vedeli ste o tom, že Trenčiansky hrad je iba jedným z mála, ktorý môžeme navštíviť aj v zimnom období?

“Návšteva hradu v zime má úplné inú atmosféru, ako počas letnej sezóny. Mnohí hovoria, že oveľa krajšiu. Je tu ticho, pokoj a celý hrad máte takmer iba pre seba,” uvádza Trenčiansky hrad na svojej sociálnej sieti.

“V takomto pokoji a tichu si vychutnávajte atmosféru starobylého hradu oveľa intenzívnejšie. K tomu pohľady na mesto #Trencin, rieku Váh, všetky okolité kopce na horizonte a v správnom čase aj nádherné západy slnka. Interiéry hradu sú vykurované, takže Vám nič nebráni venovať archeologickým nálezom, zbierkovým predmetom a výstavám toľko času, koľko práve potrebujete. Horúci čaj či káva v hradnej kaviarni už len podtrhnú príjemne strávený čas a Vám neostane nič iné, len súhlasiť s nami- návšteva hradu v zime má svojé osobité, romantické čaro,” pokračuje.

“Tešíme sa na Vás každý deň od 09:00 do 17:00, posledný vstup na malý okruh je o 15:30. Posledný vstup do areálu hradu je o 16:30 s možnosťou pozrieť si už len exteriéry hradu na dolnom nádvorí. Prehliadky so sprievodcom sú každý deň o 11:00, 13:00 (aj cez Zápoľského palác a obrazovú galériu) a o 15:00 hod.,” dodal.

zdroj: FB/Trenčiansky hrad

zdroj: FB/Trenčiansky hrad

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts