Trenčiansky kraj mení súdny systém: Zatvárajú sa súdy na štyroch miestách!

Okresné súdy v Novom Meste nad Váhom, v Bánovciach nad Bebravou, v Partizánskom a v Považskej Bystrici od 1. júna zaniknú. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Obvod Okresného súdu Trenčín budú podľa neho tvoriť okresy Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Púchov a Považská Bystrica. Obvod Okresného súdu Prievidza budú tvoriť okresy Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou.

“V budovách zaniknutých súdov budú naďalej fungovať pracoviská. V Považskej Bystrici a v Novom Meste nad Váhom budú pracoviská Okresného súdu Trenčín. V Bánovciach nad Bebravou a v Partizánskom budú pracoviská Okresného súdu Prievidza,” doplnil Tarabus s tým, že v Trenčianskom samosprávnom kraji bude Krajský súd v Trenčíne, Okresný súd Trenčín a Okresný súd Prievidza

Ako dodal, v súvislosti so zmenami dôjde aj k zmenám funkcionárov súdov. Predseda okresného súdu, ktorý zanikne, bude zo zákona podpredsedom nástupníckeho okresného súdu.

“Na každom pracovisku zostane zachovaná podateľňa, ktorá bude tak ako dosiaľ prijímať osobne doručené podania. Podateľne okresných súdov budú zatvorené 31. mája 2023 o 12.00 h. Znovu bude možné osobné podanie 1. júna 2023 v čase riadnych úradných hodín podateľní,” priblížil Tarabus.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts