Trenčiansky kraj odmeňuje mladých športovcov za výnimočné výkony!

“Dukla Trenčín patrí medzi najznámejšie a historicky najúspešnejšie kluby na Slovensku. I v tejto sezóne sa mládežníkom veľmi darilo. Za úspešnú reprezentáciu TSK im osobne poďakoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý im predstavil projekt Hokejovej akadémie,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Juniori v juniorskej extralige na Majstrovstvách Slovenska získali striebro. Dorastenci sa môžu hrdiť titulom majstrov Mládežníckych Majstrovstiev SR 2024 a Kaufland Extraligy. Najväčší výkonnostný progres počas sezóny zaznamenali ôsmaci, ktorí v Turnaji olympijských nádejí Starších žiakov “A” získali 2. miesto. Mimoriadne úspešné bolo i mužstvo starších žiakov Dukly Trenčín, ktoré na majstrovstvách odohralo 3 zápasy a všetky víťazne. Trenčianska župa dlhodobo podporuje mladé športové talenty a spolupracuje s viacerými športovými organizáciami a inštitúciami. V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) vznikol projekt Hokejovej akadémie, ktorý župa zastrešuje prostredníctvom Strednej športovej školy v Trenčíne,” pokračuje.

“Aktuálne máme v Hokejovej akadémii zapojených 82 žiakov. Do prvého ročníka nastúpi 15 až 20 žiakov,“ uviedla Iveta Petríková Rosinová, riaditeľka Strednej športovej školy Trenčín.

“Aktuálne dokončujeme štadión s kapacitou okolo 380 divákov. Hokejové zázemie akadémie je veľké, pozostáva z 8 šatní, posilňovní, wellness centra, jednej ľadovej plochy určenej na zápasy a druhej ľadovej plochy určenej na tréningy brankárov, hry v oslabení aj presilovky. Trenčiansky samosprávny kraj investoval do projektu 16 miliónov eur zo župného rozpočtu,“ uviedol Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts