Trenčiansky kraj uvoľnil 2,2 milióna eur na nákup magnetickej rezonancie

Zriadenie pracoviska magnetickej rezonancie v Centre diagnostiky Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici sa posúva. Dôvodom boli problémy s verejným obstarávaním. Informoval o tom riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako zriaďovateľ podľa neho uvoľnil nemocnici 2,2 milióna eur na nákup magnetickej rezonancie. Proces verejného obstarávania spustili v roku 2021.

“Doteraz sme však nemali súťaž ukončenú, jeden z uchádzačov podal námietky na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý ho niekoľkokrát prehodnocoval. Tým sa to celé natiahlo. V júli nás ÚVO informoval, že v rámci verejného obstarávania nedošlo k pochybeniu,” doplnil Steiner.

Aktuálne podľa neho prebiehajú posledné procesné úkony, po podpise zmluvy má úspešný uchádzač deväť mesiacov na dodanie prístroja. Nemocnica zatiaľ pripraví priestory v centre diagnostiky na inštaláciu rezonancie.

Centrum diagnostiky pri NsP v Považskej Bystrici je nový pavilón, ktorý TSK otvoril v minulom roku. Zlepšuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti, skvalitňuje a zrýchľuje diagnostický proces a skracuje čakacie lehoty na vyšetrenie. Jeho súčasťou sú diagnostické prístroje, ako CT, digitálny rӧntgen a sonograf. Tento rok mala pribudnúť aj magnetická rezonancia, ktorá na severe TSK absentuje.

ilustračný obrázok: archinfo.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts