Trenčín a Bodø: Mesto sľubuje kultúrnu výmenu a žiada o 730 000 eur z grantov!

Mesto Trenčín požiada o finančný príspevok z grantov EHP a Nórska v maximálnej výške 730.000 eur na bilaterálnu spoluprácu s nórskym mestom Bodø, ktoré je v roku 2024 jedným z troch európskych hlavných miest kultúry. Návrh na podanie žiadosti o poskytnutie finančných prostriedkov schválili poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.

Ako informoval trenčiansky viceprimátor Patrik Žák, podmienkou poskytnutia príspevku je aj uzatvorenie partnerských dohôd s partnermi v tejto bilaterálnej iniciatíve, ktorým následne mesto uhradí časť z poskytnutého príspevku vyplývajúcu z uzatvorených partnerských dohôd a aj samotnej zmluvy o poskytnutí príspevku s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

“Vďaka zisku titulu Trenčín, Európske hlavné mesto kultúry 2026, má mesto Trenčín príležitosť získať financovanie pomocou finančných prostriedkov z Finančného mechanizmu EHP a Nórskeho finančného mechanizmu na vzájomnú spoluprácu a zdieľanie know-how, kultúrne výmeny, rozvoj odbornosti pracovníkov v kultúrnom odvetví, výskum, podporu rozpoznateľnosti mesta Trenčín v zahraničí a podobne,” informoval Žák.

Partnerské dohody mesto Trenčín podpíše so štyrmi partnermi z Nórska a Kreatívnym inštitútom Trenčín. Maximálny príspevok na projekt mesta bude vo výške 410.000 eur.

ilustračný obrázok: slovakia.travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts