Trenčín bojuje proti hlodavcom: Začala sa pravidelná deratizácia!

V Trenčíne sa začala pravidelná deratizácia verejných priestranstiev a kanalizácie. Potrvá do 20. mája. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

Deratizáciu priestranstiev verejnej zelene vrátane stojísk smetných nádob na zeleni a objektov v majetku mesta zabezpečí spoločnosť Asana. Pôjde o Kvetnú, Zámostie – Nové Zlatovce, Zlatovce, Zámostie – pred železnicou, JUH, Dolné mesto, Bytovky pri Leoni, Noviny, Sihoť, Pod Sokolice, Kubrú, Kubricu a Opatovú. Deratizáciu verejnej kanalizácie vykoná spoločnosť Trenčianske vodárne a kanalizácie.

“Vyzývame všetky bytové družstvá, bytové spoločenstvá, poľnohospodárske družstvá, podniky a organizácie, ktoré spravujú objekty na území mesta, ako aj vlastníkov bytových domov a objektov, užívateľov nehnuteľností a pozemkov, aby si splnili povinnosť v zmysle zákona o ochrane verejného zdravia a zabezpečili deratizáciu svojich objektov, ich okolia a prípojok kanalizácie,” doplnila Ságová.

Radnica upozorňuje majiteľov domácich a spoločenských zvierat, aby zvýšili kontrolu ich pohybu a zabránili kontaktu s návnadami. Prípadný výskyt hlodavcov na verejných pozemkoch je možné nahlásiť na email enviro@trencin.sk, prípadne telefonicky na číslo 032/6504 418.

ilustračný obrázok: slovakia.travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts