Trenčín bojuje proti znečisteniu: Tisíce litrov starého oleja na recykláciu!

Počas mája v rámci mobilného zberu použitého kuchynského oleja odovzdali Trenčania takmer 2000 litrov použitých olejov a tukov. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

“Za dva dni mobilného zberu v Trenčíne priniesli obyvatelia spolu 1956 litrov použitého kuchynského oleja. Spoločnosť zhodnocujúca použité oleje a tuky ľuďom za prinesený olej odovzdala spolu 506 litrov nového octu a 480 litrov nového oleja,” uviedla hovorkyňa.

V tomto roku sa v Trenčíne konali už dva mobilné zbery. V januári ľudia odovzdali a za nový ocot alebo olej vymenili 1912 litrov, počas májového zberu priniesli v prvý deň zberu 1074,5 litra starého oleja a na druhý deň 881,5 litra. Spolu to bolo 1956 litrov.

“Vylievanie kuchynského oleja do kanalizácie spôsobuje jej zanášanie tukovými nánosmi a môže vážne narušiť biologické čistenie v čistiarňach odpadových vôd. Recyklovaním použitého kuchynského oleja vyprodukuje spracovateľská spoločnosť bionaftu alebo takzvanú zelenú naftu bez potreby výroby novej suroviny na tento účel, doplnila Ságová s tým, že najbližšie sa mobilný zber uskutoční na jeseň 4. a 5. októbra.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts