Trenčín hľadá mestského kurátora: Meníme sa na moderné európske mesto

Trenčianska radnica zriadi funkciu mestského kurátora. Jeho úlohou bude regulácia reklamy, starostlivosť o umelecké diela a všetky prvky vo verejnom priestore. Trenčín bude po Trnave len druhým slovenským mestom s mestským kurátorom. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Nová pracovná pozícia mestského kurátora na mestskom úrade je podľa nej súčasťou systémových krokov, ktoré Trenčín robí v súvislosti s titulom Európskeho hlavného mesta kultúry (EHMK). Tento projekt má ambíciu zmeniť Trenčín na mesto súčasných európskych štandardov – príjemné, prístupné a udržateľné.

“Mesto Trenčín sa v súvislosti s titulom EHMK snaží nielen bojovať s vizuálnym smogom, ale aj zjednotiť všetky prvky vo verejnom priestore podľa pripravovaného manuálu. Ten bude určovať vzhľad a kvalitu povrchov, ale aj mobiliára, napríklad lavičiek alebo cyklostojanov,” skonštatovala manažérka projektov architektúry a verejného priestoru Trenčín 2026 Lívia Gažová.

Vytvoriť pozíciu mestského kurátora nebolo izolovaným rozhodnutím. V rámci projektu minulý rok v Trenčíne zisťovali aktuálnu situáciu vzhľadu verejných priestranstiev, analýzu problémov a návrh riešení. Jedným z nich je vytvorenie pozície špecialistu na verejný priestor.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TARS

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts