Trenčín hostí šampionát UEFA do 21 rokov: Prípravy sú v plnom prúde!

“Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov sa uskutočnia budúci rok v júni na Slovensku. Trenčín je jedným z miest, kde sa tento výnimočný šampionát odohrá. Začiatkom júna 2024 absolvovali zástupcovia mesta prvé pracovné stretnutie s členmi Organizačného výboru. Začala sa intenzívna príprava. Pre Trenčín je podujatie takéhoto rozmeru obrovskou príležitosťou a výzvou zároveň. Je to ideálna možnosť ukázať krásy nášho mesta a regiónu mnohým zahraničným turistom. Ide totiž o najväčšie športové podujatie, ktoré môže Slovensko aktuálne hostiť,” informovalo mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

“Futbalové majstrovstvá na Slovensku budú od 11. do 28. júna 2025 v ôsmich slovenských mestách: Bratislava, Trnava, Nitra, Dunajská Streda, Trenčín, Žilina, Prešov, Košice. Na šampionáte bude hrať 16 tímov, celkovo odohrajú 31 zápasov. Podľa odhadov organizátorov môže na Slovensko prísť počas šampionátu až 300-tisíc fanúšikov,” pokračuje.

“V Trenčíne sa bude hrať na štadióne Sihoť, ktorý je jedným z najmodernejších na Slovensku. Má kapacitu 6366 divákov. Kompletnou rekonštrukciou prešli najprv tribúny za bránami a od roku 2023 je obnovená aj nová hlavná tribúna s kompletným zázemím, VIP priestormi či skyboxami,” dodalo.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts