Trenčín plánuje obrovskú investíciu: Pešia zóna dostane nový život za milióny!

Mesto Trenčín plánuje za viac ako osem miliónov eur bez DPH zrevitalizovať pešiu zónu v centrálnej časti mesta vymedzenú ulicami Hviezdoslavova, Jaselská, Vajanského a Sládkovičova. Zámer vyhlásiť verejné obstarávanie schválili v utorok poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.

Ako informoval vedúci útvaru investícii trenčianskej radnice Ján Korienek, predmetom projektu je rekonštrukcia a revitalizácia pešej zóny centrálnej časti mesta – ulice Hviezdoslavova, Jaselská, Vajanského a Sládkovičova.

“Rozsah riešeného územia revitalizovanej pešej zóny je vymedzený na jednej strane mestskou bránou a na druhej strane zastávkou MHD na Braneckého ulici. Na túto hlavnú časť pešej zóny sa napájajú ďalšie menšie a väčšie mikropriestory,” skonštatoval Korienek.

Revitalizácia pešej zóny centrálnej časti mesta podľa neho pozostáva z výmeny a redizajnovania všetkých povrchov zóny, architektonických prvkov malej architektúry, doplnenie a revitalizovanie zelených plôch, vzrastlej zelene, ktorá doplní tieň na pešej zóne a prispeje k jej ochladeniu spolu s novonavrhovanými vodnými prvkami. Druhou časťou projektu je rekonštrukcia všetkých inžinierskych sietí pod povrchom pešej zóny.

ilustračný obrázok: archinfo.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts