Trenčín región: Veľká Javorina privítala zjednotenie Čechov a Slovákov!

Najvyšší vrch Bielych Karpát – Veľká Javorina, bol počas víkendu (29. – 30. 7.) miestom tradičného stretnutia Čechov a Slovákov. Informovala o tom Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov odštartovali v sobotu (29. 7.) turisticko-cyklistickým výstupom na Veľkú Javorinu. Centrom slávností bola Holubyho chata.

Hlavný program sa začal v nedeľu (30. 7.) o 8.30 h pri pamätnej tabuli na Holubyho chate, pokračoval o 9.00 h pri Pamätníku vzájomnosti na vrchole Veľkej Javoriny, v rovnakom čase sa začali aj vystúpenia na veľkom pódiu.

Počas dňa sa vystriedali Krajka, dychová hudba (DH) Dolněmčanka, folklórny súbor (FS) Bosák, Handrlák Kunovice, DH Záhorienka, FS Máj Piešťany, folklórna skupina Soblahov, folklórna skupina Kasanka a legendárna country skupina Rangers.

Na malom pódiu program odštartoval o 10.00 h, určený bol predovšetkým priaznivcom trampskej a country hudby. Vystúpili tam Ivan Terry Country Band, Venca’s Group, Lehká noha, MIX Band Uherský Brod a Borovienka.

ilustračný obrázok: pnky

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts