Trenčín v rokovaniach o zapojení do integrovaného dopravného systému!

Mesto Trenčín bude pokračovať v rokovaniach o podmienkach zapojenia sa do integrovaného dopravného systému, ktorý je spustený na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a plánuje sa jeho rozšírenie na územie Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Zámer pokračovať v rokovaniach odporučili poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.

Podľa trenčianskeho viceprimátora Jána Forgáča by išlo v rámci regiónu o systémové prepojenie medzi linkami a spojmi jednotlivých dopravcov s aktívnou pozíciou železníc a systémov mestskej hromadnej dopravy štatutárneho mesta a ostatných miest s postupným uplatnením cestovných poriadkov na báze pravidelnej dopravy.

“Zámerom je vytvorenie spoločného organizátora integrovaného dopravného systému TSK a ŽSK pripojením sa do už fungujúcej spoločnosti Integrovaná doprava Žilinského kraja. Pripojenie sa do existujúcej spoločnosti je efektívnejšie ako vytvorenie samostatného integrovaného dopravného systému, keďže Integrovaná doprava Žilinského kraja má dlhodobo nastavené procesy pri vytváraní a riadení integrovanej dopravy,” informoval Forgáč.

Po ukončení rokovaní predložia Mestskému zastupiteľstvu v Trenčíne informáciu o finančných dosahoch integrácie na mesto Trenčín a dopravcu MHD a o predpokladanom časovom rámci pre spustenie integrácie. Na základe týchto informácií trenčianske zastupiteľstvo rozhodne, či sa mesto do integrácie zapojí, alebo nie.

ilustračný obrázok: slovakia.travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts