Turistický boom: Trenčiansky kraj hlási nárast návštevnosti o 62 %

Počet návštevníkov Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) stúpol v minulom roku medziročne o 62 percent, v kraji prenocovalo o 40 percent viac ľudí. Vyplýva to z výročnej správy Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región za minulý rok, ktorú predložil poslancom Zastupiteľstva TSK zastupujúci riaditeľ KOCR Pavol Štefčík.

“So štatistikami sme sa ešte nedostali na predpandemickú úroveň roku 2019, ale štatistiky majú stúpajúcu tendenciu. Stúpa počet prenocovaní, návštevníkov i tržby, pevne verím, že sa dostaneme na čísla spred pandémie,” zdôraznil Štefčík.

KOCR Trenčín región sa podľa neho v minulom roku sústredila najmä na podporu domáceho cestovného ruchu hlavne podporou návštevnosti národných kultúrnych pamiatok, prírodných atraktivít kraja, ale aj kultúrnych a športových podujatí.

V roku 2022 KOCR Trenčín región osadila sklenené tabule pri vybraných hradných zrúcaninách, ktoré návštevníkom ponúkajú pohľad na ne v časoch ich najväčšej slávy, vydala nadväzujúcu publikáciu História včera a dnes, či osadila interaktívny dotykový kiosk pri letnom kúpalisku v Nemšovej.

Na pravidelné letné kampane nadviazala Hojdačkovou pátračkou a venovala sa aj rozvoju medzinárodnej spolupráce a podpore kúpeľníctva v kraji.

ilustračný obrázok: slovakia.travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts