Unikátna udalosť v Trenčianskom kraji: Toto nám prinieslo Beckovské slnko!

“V poradí 10. ročník podujatia, ktoré každoročne oceňuje výnimočné osobnosti z oblasti vedy, kultúry, spoločenského života či športu, sa konalo na nádvorí Beckovského hradu. Stretli sa tu nielen mnohí významní ľudia, ale aj laureáti z predchádzajúcich rokov,” informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Za svoj prínos v oblasti športu a za reprezentáciu Slovenska doma aj v zahraničí si tento rok prevzal ocenenie v podobe zlatej plastiky slnka bývalý slovenský atlét a olympijsky víťaz Matej Tóth. Beckovské slnko vzniklo iniciatívou troch zakladateliek, ktoré však neplánovali takýto úspech,” pokračuje.

“História tohto podujatia začala zvláštne, pretože to pôvodne mala byť iba jednorázová záležitosť. Pripravovali sme vtedy prekvapenie pre Evu Bláhovú, ktorá v tom roku oslavovala životné jubileum. Keďže toto podujatie na počesť Evičky Bláhovej bolo veľmi úspešné, rozhodli sme sa v ňom pokračovať, pretože máme množstvo ľudí, ktorí sú úspešní a toto ocenenie si zaslúžia,“ povedala organizátorka Beckovského slnka Mária Gáliková.

“Tohtoročným laureátom je úspešný športovec, ktorý v roku 2016 získal olympijské zlato v Rio de Janeiro,” konštatuje župa.

“Veľmi sa tomuto oceneniu teším, keďže sa udialo po troch rokoch od ukončenia aktívnej kariéry. Za svoju kariéru som nachodil 120 000 kilometrov, teraz sa viac venujem behu. Motivujem deti, ale aj všetkých ostatných, aby chodili a aby sa hýbali, pretože chôdza je najprirodzenejší pohyb pre naše telo,“ povedal ocenený laureát Matej Tóth.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts