Už dnes sa môžeme tešiť na trenčianske krajské oslavy – ich dejiskom je Jankov vŕšok

Jankov vŕšok pri Uhrovci v okrese Bánovce nad Bebravou bude opäť dejiskom trenčianskych krajských osláv výročia Slovenského národného povstania (SNP).

Mladšie i staršie generácie si jeho význam pripomenú v sobotu (27. 8.), súčasťou programu bude i pochod Nesmrteľného pluku. Informovala o tom referentka oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Barbora Jánošková.

Oslavy sa podobne ako po minulé roky začínajú koncertom vojenskej hudby spojeným s pochodom Nesmrteľného pluku, ktorým účastníci vzdajú hold bojovníkom v povstaní. Súčasťou osláv je aj pietny akt kladenia vencov či podvečerné zapálenie vatry za tónov Ľudovej hudby Jána Chudobu – HUPS.

Kultúrny program vyplní Folklórny súbor Trenčan, Dychová hudba Kamarádi či hudobná skupina Zunaband. “Návštevníci si budú môcť prezrieť novozrekonštruované bunkre a výstavu Nezabúdajme na spoločnú históriu, ktorá je umiestnená v mohyle,” doplnila starostka Uhrovca Zuzana Máčeková. Sprievodným podujatím bude i 52. ročník hádzanárskeho turnaja v Bánovciach nad Bebravou.

Krajské oslavy 78. výročia SNP pripravila obec Uhrovec, mestá Partizánske a Bánovce nad Bebravou, TSK a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Trenčín.

zdroj: FB/Naša príroda Bánovce nad Bebravou a okolie

zdroj: TASR

Total
8
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts