Vedecká revolúcia v Trenčíne: FunGlass získa päť miliónov eur na nový projekt!

Centrum pre funkčné a povrchovo funkcionalizované sklá (FunGlass) Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne spúšťa projekt Sklo-keramický inovačný ekosystém pre implementáciu nových výskumných smerov v aplikáciách – GlaCerHub. Informovala o tom hovorkyňa univerzity Lucia Petríková.

Pre Centrum je to podľa nej ďalší významný projekt financovaný priamo Európskou komisiou. FunGlass má v spolupráci s ďalšími 12 partnermi vytvoriť prostredie podporujúce transfer technológií z výskumu do priemyselnej praxe v slovensko-českom pohraničnom regióne, najmä v oblasti skla a keramiky.

“Cieľom je vytvorenie spoločnej výskumnej a inovačnej stratégie. Interakcia a zosúladenie štyroch kľúčových subjektov – vedy, priemyslu, krajskej samosprávy a spoločenských organizácií sídliacich v Trenčianskom a Juhomoravskom kraji, prinesie dynamickú zmenu prospešnú pre všetky zainteresované strany,” uviedla Petríková.

Podľa rektora TnUAD Jozefa Habánika je projekt dôkazom, že FunGlass úspešne pracuje na nových výzvach a vie obstáť v silnej medzinárodnej vedeckej konkurencii.

“GlaCerHub patrí medzi 13 úspešných projektov z výzvy Excellence Hubs, na ktorých sa podieľalo celkovo 102 konzorcií. Realizácia projektu s finančnou podporou päť miliónov eur je plánovaná na štyri roky a FunGlass centrum v nej bude pôsobiť ako koordinátor,” doplnil Habánik.

zdroj: TNUNI

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts