Víkend plný zelene: Úspešný štart Záhradkára 2024 na letisku v Trenčíne

Po rokoch tradičného konania sa 28. ročník obľúbeného záhradkárskeho veľtrhu Záhradkár presunul na nové a veľkorysé miesto – letisko v Trenčíne. Toto strategické rozhodnutie prinieslo značné skvalitnenie podmienok pre vystavovateľov aj návštevníkov, čo sa odzrkadlilo v obrovskom úspechu podujatia, ktoré sa konalo od 10. do 14. apríla 2024.

NAJVÄČŠÍ ZELENÝ VEĽTRH NA SLOVENSKU
Záhradkár 2024 predstavil bohatú ponuku z troch hlavných sekcií – záhradkárstvo, včelárstvo a prezentácia ľudových umeleckých remesiel. S podporou Slovenského zväzu záhradkárov a Slovenského zväzu včelárov sa podujatie stalo centrom pre všetkých milovníkov prírody a záhradníctva.

SPRIEVODNÝ PROGRAM PRE KAŽDÉHO
Záhradkár 2024 nebol len o výstavách a predajoch. Organizátori pripravili bohatý sprievodný program, vrátane praktických ukážok ošetrovania ovocných drevín, prednášok pre včelárov, pestovateľov bonsajov, besedy s legendou slovenského ovocinárstva profesorom Ivanom Hričovským a protagonistami známej televíznej relácie Nová Záhrada – Martinom Čurdom a Františkom Laššákom. Aréna Eduarda Jakubeka a pódium krytej haly boli svedkami odborných diskusií a praktických ukážok, ktoré obohatili každého návštevníka.

NOVINKY A ATRAKCIE
Návštevníci mali možnosť ochutnať víťazné vzorky súťaže Pálenô Matúša Čáka a obdivovať prezentáciu tradičných ľudových umeleckých remesiel. Táto novinka ukázala šikovnosť slovenských remeselníkov a určite zaujala aj najmenších návštevníkov.

VÝNIMOČNÁ ÚČASŤ A PONUKA
Presun podujatia na letisko sa stretol s veľkým nadšením zo strany vystavovateľov a predajcov, čo sa odrazilo v rozšírení výstavnej plochy a zvýšení počtu účastníkov. Návštevníci mohli vyberať z ponuky 318 vystavovateľských a predajných pozícií, čo znamenalo, že každý si odniesol niečo unikátne a zaujímavé.

Záhradkár 2024 úspešne otvoril jar v nových veľkorysých priestoroch a zanechal fantastický dojem na všetkých, ktorí sa rozhodli stráviť tento víkend obklopení prírodou a zelenou. Sľubný štart na novom mieste konania predznamenáva, že ďalšie ročníky budú len a len lepšie. Tešíme sa na Záhradkára 2025!

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts