Zmena: Program Mesto kultúry Slovenska sa kvôli EHMK Trenčín 2026 zruší!

Štruktúra podpornej činnosti Fondu na odporu umenia (FPU) na rok 2024 neráta s programom Mesto kultúry Slovenska. Ako fond avizoval, program dočasne pozastaví. “Nebude vyhlásený počas rokov 2024 a 2025 z dôvodu prekryvu s projektom Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) Trenčín 2026,” uvádza fond vo zverejnenom dokumente na svojom webe.

Hoci sa výzva na rok 2024 vyhlasovať nebude, fond ešte vyhodnotí tohtoročnú výzvu a rozhodne, ktoré slovenské mesto sa titulom Mesto kultúry bude môcť pýšiť v budúcom roku. Do 11. septembra sa o dotáciu FPU na celoročné aktivity Mesta kultúry 2024 môžu uchádzať Humenné, Brezno a Šaľa – mestá, ktorých žiadosti boli schválené v rámci prípravnej fázy a dostali možnosť dopracovať svoj projekt. Vyhodnotenie a určenie víťazného mesta má byť známe v prvej polovici novembra.

V roku 2022 bola slovenským Mestom kultúry Revúca, pre rok 2023 fond titul neudelil, keďže projekty dvoch kandidujúcich miest Šaľa a Spišské Vlachy zhodnotil ako nedostatočne kvalitatívne pripravené.

Cieľom programu Mesto kultúry je najmä podpora dlhodobého rozvoja miestnej kultúry a umenia, ale aj užšej spolupráce mesta s inštitúciami zriaďovanými štátom, samosprávou, ako aj neziskovým sektorom.

ilustračný obrázok: slovakia.travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts