Zmeny v parkovaní v Trenčíne: Čo čakať od 18. novembra?

Parkovacie zóny v Trenčíne sa od polovice novembra rozšíria o nové pásma. Zmenia sa i podmienky parkovania pre zdravotne ťažko postihnutých (ZŤP) držiteľov parkovacích preukazov. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Od 18. novembra bude parkovacia zóna rozšírená o nové lokality. Pribudnú pásmo P (Ulica pod Sokolice) a pásmo Z (Zámostie) s ulicami Brančíkova, Budovateľská, Duklianskych hrdinov, Jána Hollého, Kvetná, časť ulice Ľudovíta Stárka, ďalej Piešťanská ulica, Rastislavova, časť Staničnej ulice, Súťažná ulica, Svätoplukova, Školská v úseku medzi Kvetnou a Zlatovskou, Továrenská ulica, Veľkomoravská v časti medzi Piešťanskou a Bratislavskou a Zlatovská ulica v úseku medzi Staničnou a Bratislavskou. Parkovacie karty pre nové lokality bude možné kúpiť najskôr 18. októbra.

Od rovnakého dátumu dôjde aj k rozšíreniu pásma D o Družstevnú, Lidickú, Legionársku, Kalinčiakovu a ulice kpt. Jaroša a Osloboditeľov. Do pásma J zaradia úsek Soblahovskej ulice od kaplnky na cintoríne po park pod Juhom – s režimom dlhodobé nočné (TNJ3), aby bolo umožnené bezplatné státie napríklad počas pohrebov.

Zmeny v podmienkach parkovania vozidiel s parkovacím preukazom osoby so zdravotným postihnutím budú platiť rovnako od 18. novembra. Od tohto dátumu bude zrušené bezplatné parkovanie pre vozidlá s parkovacím preukazom ZŤP na platených miestach. Bezplatne budú môcť parkovať iba na miestach vyhradených pre vozidlá s parkovacím preukazom.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts