Znovuzrodenie pamätníka v Trenčíne: Obnova vlajkoslávy na Brezine spustená!

Trenčianska radnica začala s obnovou vlajkoslávy pri Pamätníku umučených v lesoparku Brezina. Vlajkosláva je prvou etapou komplexnej obnovy pamätníka. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

“Pôvodná vlajkosláva bola už v zlom technickom aj estetickom stave. Preto sa zdemontuje a nová sa umiestni v oblúkovej línii za hrobovými miestami, pričom nedôjde k žiadnemu výrubu stromov v lesoparku. Nová vlajkosláva bude mať, rovnako ako pôvodná, spolu desať stožiarov. Práce za takmer 24.000 eur realizuje spoločnosť Panther PB,” uviedla hovorkyňa.

Pamätník umučených na Brezine je pamiatkovo chránený areál, zámer komplexnej obnovy schválili Krajský pamiatkový úrad Trenčín a Ministerstvo obrany SR.

“Na hrobových poliach zároveň kompletne vymeníme štrkovú výplň a pamätník vyčistíme tak, aby všetko bolo dôstojne pripravené na oslavu 79. výročia oslobodenia nášho mesta. Našou snahou bude neskôr pokračovať v obnove kamenných častí hrobových polí i poškodených častí nástupnej plochy pred pylónom pamätníka. Počítame aj s úpravou zelene a mobiliáru,” doplnila Ságová.

ilustračný obrázok: visit trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts