Zrekonštruovaný internát a moderné vybavenie: Škola v kraji sa obnovuje naplno

Po viac ako ročnej rekonštrukcii začal študentom Strednej odbornej školy (SOŠ) v Pruskom slúžiť zmodernizovaný internát. Jeho súčasťou bude aj Centrum odborného vzdelávania a prípravy. Nové zastrašenie dostal aj kaštieľ, v ktorom škola sídli. Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Po kompletnej modernizácii je internát jedinej školy s poľnohospodárskym zameraním v TSK bezbariérový, s novými únikovými východmi, rozvodmi, výťahom a komplet zateplený. Prvé a druhé poschodie bude zároveň slúžiť pre Centrum odborného vzdelávania a prípravy, vznikli tu nové učebne či aula a z prostriedkov TSK boli obnovené aj priestory cukrárskych dielní.

“Celá rekonštrukcia nebola lacnou záležitosťou, stála viac ako 3,3 milióna eur a som rád, že sme mohli využiť financie z eurofondov,” povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

V rámci projektu dostala škola aj nové vybavenie. “Do školy sa v priebehu jedného roka investovalo skoro 5,5 milióna eur, okrem prerobeného internátu máme aj nové poľnohospodárske stroje, nový traktor a zrekonštruovanú strechu na kaštieli,” skonštatovala riaditeľka školy Janka Fedorová.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts