Župa chce atraktívnejšiu SOŠ v kraji: Rekonštrukcia a modernizácia za milióny eur!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) plánuje zabezpečiť rekonštrukciu objektu Strednej odbornej školy (SOŠ) Nováky, ako i modernizáciu jej vybavenia. Na investíciu v hodnote viac ako 3,7 milióna eur žiada financie z Fondu na spravodlivú transformáciu. Zámer kraja odobrilo Zastupiteľstvo TSK na svojom poslednom rokovaní.

“Cieľom projektu je prostredníctvom zatraktívnenia priestorov, modernizáciou vybavenia odborných pracovísk a učební a kvalitným vzdelávaním pedagogických zamestnancov zabezpečiť zvýšenie kvality a odbornosti výukového procesu školy. Rovnako aj zvýšiť atraktivitu školy pre žiakov končiacich ročníkov základných škôl,” uviedla vedúca odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Stavebné úpravy bude krajská samospráva podľa nej realizovať v hlavnej budove, pričom pôjde o rekonštrukčné práce v interiéroch, úpravu dispozície pre zabezpečenie pohybu imobilných osôb, ďalej zdravotno-technické inštalácie, rekonštrukciu vykurovania a ďalšie stavebné práce. “V rámci projektu kraj obstará nové vybavenie pre pracoviská robotiky, učebne práce s plastmi, virtuálnej reality, elektrodielne a ďalšie pracoviská, ktoré sú zamerané na odborné vzdelávanie,” doplnila s tým, že súčasťou projektu je i vzdelávanie desiatich učiteľov odborných predmetov.

ilustračný obrázok: stredneskolytsk.webnode.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts