Automobily v TSK budú mať zelený LEDkový pásik, vieme, čo je toho dôvodom!

Prednedávnom sa v rámci Trenčianskeho kraja spustil projekt, na základe ktorého si aj vy budete môcť na cestách všimnúť zeleného inovatívneho prvku.

Jeho cieľom je prispieť jednak k záchrane ľudských životov, no taktiež aj k väčšej predvídateľnosti vodičov. Ide o LEDkový pásik zelenej farby, ktorého umiestnenie je v prednej časti vozidla. Po tom, ako vodič stlačí brzdu, pásik sa rozsvieti – na základe tohto budú mať informáciu o spomaľovaní vozidla aj všetky ostatné automobily takpovediac ihneď.

Trenčiansky župan, Jaroslav Baška, to komentuje nasledovne: „Trenčianska župa sa do tohto projektu zapojí spolu s mestami Trenčín, Prievidza a Partizánske, v Žilinskom kraji to bude krajské mesto Žilina. Na namontovanie tohto bezpečnostného prvku poskytneme viac ako 100 osobných, úžitkových alebo nákladných automobilov Správy ciest TSK, a na niektorých autách na župe už predné brzdové svetlá dokonca máme. Som rád, že súčasťou tohto projektu budú aj obaja naši zmluvní dopravcovia prímestskej autobusovej dopravy – SAD Trenčín a SAD Prievidza, preto predné brzdové svetlo bude aj na približne 250 autobusoch SAD Trenčín a 150 autobusoch SAD Prievidza”.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts