Leteckí záchranári v Trenčíne majú nový vykurovaný hangár s moderným zázemím

Leteckým záchranárom v Trenčíne slúži od stredy nový hangár a moderné zázemie. Letecká záchranná služba Air Transport Europe (ATE) zrekonštruovala z vlastných zdrojov priestory neďaleko trenčianskeho letiska za milión eur. Informovala o tom konateľka ATE Zuzana Turočeková.

“Rozhodli sme sa investovať do novej modernej základne v Trenčíne. Práve trenčianske stredisko ATE je jedným z najviac vyťažených na Slovensku. Verím, že vďaka miliónovej investícii sa letecké záchranárske posádky budú cítiť v nových priestoroch lepšie a komfortnejšie. Doterajšie priestory boli prenajaté a boli zastarané. Nová základňa v Trenčíne je momentálne najmodernejšia na Slovensku,” doplnila Turočeková.

Vrtuľníky ATE absolvujú podľa nej na celom Slovensku viac ako 2000 záchranných akcií. Na Slovensku má ATE sedem základní a zamestnáva viac ako 110 ľudí. Stredisko v Trenčíne je jedným z najviac vyťažených, trenčianske posádky zasahovali v minulom roku viac ako 360-krát. Okrem moderného vykurovaného hangára s automatickou bránou a zázemia dostali záchranári v Trenčíne aj nový moderný vrtuľník.

Podľa riaditeľky vrtuľníkovej divízie ATE Ivety Križalkovičovej, okrem neporovnateľne väčšieho komfortu sa vďaka novým priestorom urýchlia zásahy leteckých záchranárov.

zdroj: FB/Air – Transport Europe

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts