Mesto Trenčín získalo ocenenie Enviromesto 2021 – podarí sa mu to aj tento rok?

Slovenské mestá sa môžu od štvrtka zapojiť do štvrtého ročníka národného ocenenia Enviromesto 2023. Prihlasovanie potrvá do 5. júna. Na tlačovej konferencii o tom informoval štátny tajomník envirorezortu Juraj Smatana a riaditeľ Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) Michal Maco.

“Do národného ocenenia sa môžu prihlásiť všetky obce na Slovensku so štatútom mesta, ktoré dokážu prezentovať svoje príkladné aktivity a dobré výsledky v rámci urbánneho životného prostredia aj mestského rozvoja,” povedal Smatana. Cieľom je podľa neho podporiť tie mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich plánoch, ale aj v praxi.

Hodnotenie bude prebiehať v dvoch kolách. Tento rok môžu mestá súťažiť v kategóriách zelené obehové hospodárstvo, ochrana prírody a krajiny a zdravé mesto. “Iba mesto, ktoré sa zapojí do všetkých troch súťažných oblastí, bude zaradené do súťaže o titul Enviromesto 2023,” povedal Maco. Podotkol, že mesto sa do súťaže nemôže prihlásiť s aktivitou, ktorá získala ocenenie v predchádzajúcich ročníkoch.

Richard Rybníček, primátor mesta Trenčín, ktoré získalo titul Enviromesto v roku 2021, poukazuje na to, že z ocenenia ťažili pri získavaní ďalších eurofondov. Ocenenie má podľa neho veľkú prestíž na úrovni Európskej únie.

ilustračný obrázok: slovakia.travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts