Na jeseň vyzbierali v Trenčíne takmer 200 ton biologicky rozložiteľného odpadu

V rámci jesenného upratovania sa v minulom roku vyviezlo z Trenčína viac biologicky rozložiteľného ako objemného odpadu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová.

“Na jeseň sa vyviezlo na kompostáreň 113 veľkoobjemových kontajnerov s biologicky rozložiteľným odpadom. Na skládku sme vyviezli 99 kontajnerov s objemným odpadom. Celkovo išlo o 196,22 tony biologicky rozložiteľného odpadu a 131,25 tony objemného odpadu,” doplnila hovorkyňa.

Ako dodala, zároveň sa zbierali aj nebezpečné odpady, ktoré boli dočasne uložené v skladoch nebezpečných odpadov v Trenčíne na Zlatovskej ulici a následne ich odviezli na zhodnotenie a zneškodnenie. Z nich najväčšiu časť tvorili obaly obsahujúce nebezpečné látky a vyradené elektrické a elektronické zariadenia (3,62 tony). Vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluórované uhľovodíky mali hmotnosť 1,09 tony a ostatné nebezpečné odpady 2,88 tony.

“Celkovo sa na 85 stanovištiach v meste vyzbieralo 338,67 tony odpadov. Náklady na organizované jesenné upratovanie 2022 (24. 9. – 12. 11.) vyšli mesto na 34.514 eur,” uzavrela Ságová.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts