Po 8-ročnej rekonštrukcii otvorili vo FN Trenčín vynovené oddelenie

Skvalitnenie poskytovania intenzívnej zdravotnej starostlivosti má priniesť rekonštrukcia oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny (OAIM) vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín. Po osemmesačnej rekonštrukcii v utorok aj za prítomnosti dočasne povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského odovzdali do užívania zmodernizované priestory.

Podľa riaditeľa FN Trenčín Tomáša Janíka sa rekonštrukcia začala v júni minulého roku, preinvestovalo sa asi 2,4 milióna eur. “Zariadenia starého oddelenia sme komplet vyhodili, urobili sme nové dispozičné riešenia, skladové priestory, zákrokové sály a pracovisko budúceho angiologického centra. Financie na rekonštrukciu poskytlo Ministerstvo zdravotníctva SR,” doplnil riaditeľ s tým, že ďalšie rekonštrukčné práce vo FN Trenčín sa dotknú pracoviska magnetickej rezonancie, ktoré otvoria v apríli tohto roka.

Z finančného balíka od rezortu zdravotníctva podľa neho pribudne nový samostatný vchod do nemocnice, parkovacie plochy pre zamestnancov a návštevníkov nemocnice. Nové laboratórne vybavenie dostane oddelenie klinickej biochémie a hematológie, rekonštrukciou by mala prejsť neonatológia a detská klinika, zrekonštruovať chcú aj všetky výťahy.

“Opustili sme otvorený priestor a celé zrekonštruované oddelenie je situované ako izolačné boxy. Je tam moderná vzduchotechnika tak, ako má byť na oddelení intenzívnej medicíny najvyššieho štandardu. Sme jedinou koncovou nemocnicou v Trenčianskom kraji, ročne na OAIM ošetríme asi 350 pacientov,” doplnil primár.

zdroj: FB/Fakultná nemocnica Trenčín

zdroj: TASR

Total
18
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts