Počet žien v trenčianskom mestskom parlamente sa strojnásobí

V 25-člennom trenčianskom mestskom zastupiteľstve bude v nasledujúcom štvorročnom období sedieť 17 poslancov súčasného mestského parlamentu (68 %). Vyplýva to zo zápisnice mestskej volebnej komisie zverejnenej na webovej stránke mesta.

V trenčianskom mestskom zastupiteľstve bude sedieť šesť žien (24,00 %), ich počet sa v porovnaní s končiacim volebným obdobím strojnásobil. Mária Machová, ktorá obhájila svoj post z končiaceho volebného obdobia, zároveň získala najväčší počet hlasov spomedzi všetkých poslancov (2072).

Devätnásť poslancov (76 %) novozvoleného mestského zastupiteľstva budú tvoriť nezávislí kandidáti, troch poslancov bude mať Hlas-SD (12 %), dvoch koalícia SaS, KDH, OKS (8 %) a jedného Progresívne Slovensko (4 %).

Ako povedal staronový primátor Trenčína Richard Rybníček v nedeľu ráno na brífingu, do mestského zastupiteľstva sa dostala “drvivá väčšina dobrých a slušných ľudí”, čo je podľa neho dobrý základ na spoluprácu a vládnutie. Kampaň označil za dosť drsnú, pričom v istých chvíľach podľa neho prekračovala všetky hranice.

zdroj: square trencin

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts