POZOR: Rekonštrukcia ciest sa dotkne viacerých úsekov, čakajú nás obmedzenia

Trenčianska župa do konca roka 2023 plánuje rekonštrukciu ciest II. triedy za viac ako 72 miliónov eur, a to v celkovom počte 71 kilometrov.

Trenčiansky župan, Jaroslav Baška, sa k tomu vyjadruje takto: „Trenčianska župa bola v tomto programovom období veľmi úspešná v získavaní finančných prostriedkov z eurofondov na rekonštrukcie ciest II. triedy. Z tých viac ako 72 mil. eur s DPH, ktoré na rekonštrukciu využijeme, je približne 8,5 mil. eur zo župného rozpočtu. Úplne uzavretá bude len cesta II/511 Veľké Uherce – Skýcov, pri ostatných úsekoch bude cesta vždy prejazdná v polovičnom profile.”

No a o ktoré úseky sa bude jednať? Pôjde o – II/517 Považská Bystrica – Domaniža, II/516 Trenčianska Teplá – Dežerice, II/581 Nové Mesto nad Váhom – Myjava, II/511 Veľké Uherce – Skýcov a taktiež aj dlhšie zrealizovaný úsek cesty II/579 Hradište – Partizánske.

Župa týmto spôsobom apeluje na vodičov a vyzýva k trpezlivosti, ohľaduplnosti a v neposlednom rade aj k zvýšenej obozretnosti. S rekonštrukciami budú totižto súvisieť viaceré dopravné obmedzenia.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts