Pri dopravnej nehode v kraji museli zasahovať hasičské, záchranné i letecké zložky

Zranenie dvoch ľudí si vyžiadala dopravná nehoda dvoch osobných vozidiel. Pri zrážke zasahovali traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru i leteckí záchranári. Informoval o tom hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Havarované autá po nehode blokovali vozovku v celej šírke, pri zrážke sa z troch účastníkov zranili dve osoby, pričom jedna zo zranených osôb bola vo vozidle a prvú pomoc jej poskytoval pracovník dopravnej zdravotnej služby.

“Hasiči zabezpečili miesto udalosti a na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. Po poskytnutí primárnej a sekundárnej zdravotnej starostlivosti pomocou hydraulického zariadenia bezpečne vyslobodili uviaznutého vodiča, ktorého spolu so zdravotníkmi preniesli do privolaného vrtuľníka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,” opísal Petrík.

Leteckí záchranári zraneného podľa neho transportovali do nemocnice, na ďalšie ošetrenie do nemocnice previezli zdravotníci sanitkou i druhú zranenú osobu. “Po zdokumentovaní udalosti políciou príslušníci HaZZ asistovali pri bezpečnom naložení havarovaných automobilov na vozidlá odťahovej služby, po čom pomocou absorpčnej látky z vozovky odstránili uniknuté prevádzkové kvapaliny a úlomky z vozidiel,” dodal Petrík.

zdroj: KR PZ v Trenčíne

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts