Protipožiarne kontroly odhalili minulý rok v TN kraji viac ako 2 700 nedostatkov

Oddelenie požiarnej prevencie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne vykonalo v minulom roku 926 protipožiarnych kontrol, pri ktorých zistilo 2736 nedostatkov. Informoval o tom vedúci oddelenia Matej Kadlic.

“Za nedostatky sme uložili v minulom roku 12 pokút v celkovej výške 14.500 eur. Najčastejšími porušeniami predpisov bolo nevedenie protipožiarnej dokumentácie, ale i nedostatky v protipožiarnych zariadeniach,” doplnil preventista.

Hlavným zameraním kontrolnej činnosti boli podľa neho najmä lôžkové oddelenia nemocníc, kde zistili 44 organizačných a 123 technických nedostatkov. Ani v jednom prípade nebola v nemocniciach uložená sankcia.

Celková výška pokút má podľa neho od roku 2016 klesajúcu tendenciu. Dôvodom je nielen menší počet kontrol v pandemickom období, ale aj skutočnosť, že právnické i fyzické osoby venujú zvýšenú pozornosť protipožiarnej prevencii.

“V Trenčianskom kraji sme v minulom roku vydali 81 osvedčení o odbornej spôsobilosti pre technikov požiarnej ochrany. Zaznamenali sme rast počtu žiadostí o vydanie osvedčenia. Kým v pandemickom roku 2020 sme ich vydali iba 23, o rok neskôr už 76 a v minulom roku 81,” uzavrel Kadlic.

ilustračný obrázok: haspo.sk

zdroj: TASR

Total
2
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts