Rekonštrukcia Hviezdy stála viac ako 7, 5 milióna eur – ako bude priestor fungovať?

Ako ste možno už aj zachytili, nebude to trvať tak dlho a z Hviezdy sa stane nový multifunkčný priestor, ktorého novým označením bude Centrum kultúrno-kreatívneho priemyslu Hviezda.

Otázkou je, ako bude po renkonštrukcii tento priestor vlastne fungovať? Odpovedal na to priamo manažér hviezdy, Juraj Benda: “Okrem kultúrnych podujatí rôznych žánrov, na ktoré bola verejnosť v tomto priestore zvyknutá, budú sa vo Hviezde po novom konať aj rôzne vzdelávacie programy, praktické prednášky, workshopy a podobne. Tieto programy budú, vzhľadom na povahu grantu získaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja sprostredkovaného Ministerstvom kultúry SR, zamerané na kreatívny priemysel. Konkrétne napríklad pôjde o grafický dizajn, programovanie, produkciu, podcastovú réžiu a strih, publicistiku, remeselné dielne, ale aj živé či vizuálne umenie.”

Ďalej pokračoval so slovami: “Aj keď hlavným cieľom bude pripravovať účastníkov programov na prácu v kreatívnych odvetviach, priestory centra budú v rámci kapacity prístupné pre všetkých záujemcov. Na svoje si tak prídu aj amatérski nadšenci, ktorí sa chcú venovať svojmu hobby, ale aj ľudia, ktorí chcú objavovať svoje doteraz nepoznané talenty či vášne.”

“Všetky tieto a mnohé ďalšie služby bude zrekonštruovaná Hviezda ponúkať vo vynovených a flexibilných priestoroch. Okrem hlavnej a zrkadlovej sály pôjde predovšetkým o otvorené ateliéry a dielne, zamerané najmä na audiovizuálne a vizuálne umenie, ako aj na technickejšie disciplíny, ako napríklad výpočtové technológie, alebo dielne Fablab, s bohatým príslušenstvom zahŕňajúcim napríklad CNC frézy, lasery, robotické rameno, vákuové formovanie a podobne. Ďalej budú k dispozícii aj zdieľané kancelárie (coworking), učebňa, tanečné štúdio, klub, kaviareň a v neposlednej miere aj výstavné priestory,” dodal na záver.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
10
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts