Trenčianske potoky sa tešia: Pstruhová sezóna je oficiálne otvorená!

Pred začiatkom pstruhovej sezóny nasadila Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) Trenčín do lovných pstruhových potokov takmer 1000 kilogramov pstruha potočného a dúhového. Informoval o tom predseda organizácie Jozef Lauš.

“Naša organizácia obhospodaruje šesť lovných pstruhových revírov – Vlára, Sučanka, Drietomica, Selecký potok, Teplička a Kľúčové. Potoky sme zarybňovali minulý týždeň, v pondelok dávame poslednú násadu do potoka Teplička,” povedal predseda ešte pred samotnou realizáciou.

Do revírov vysadili 540 kilogramov dvojročného pstruha potočného a 450 kilogramov pstruha dúhového. Pstruha potočného majú od externého dodávateľa, pstruhom dúhovým zarybňujú z vlastného rybochovného zariadenia v Trenčíne – Kubrici.

V tomto roku si podľa neho uplatnilo nárok na vydanie pstruhového povolenia na rybolov 100 dospelých členov a 14 detí. Pstruhová sezóna sa začala v utorok 16. apríla, potrvá do konca septembra. Rybári si môžu denne privlastniť štyroch pstruhov dúhových, alebo dvoch pstruhov potočných. V apríli je lov na pstruhových revíroch povolený od 6.00 do 20.00 h.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts