V okrese Trenčín umrel rybár, pravdepodobne sa otrávil plynom

Polícia vyšetruje okolnosti úmrtia 48-ročného rybára, ktorého našli v sobotu ráno pri miestnom jazere v obci Krivosúd-Bodovka v okrese Trenčín. Muž zomrel v noci na sobotu, pravdepodobne sa otrávil oxidom uhoľnatým. Policajti začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia, informovali o tom na sociálnej sieti.

“Podľa doterajších zistení pravdepodobnou príčinou smrti muža by mala byť intoxikácia oxidom uhoľnatým z plynovej fľaše, ktorú mal pri sebe v stane. Presná príčina smrti bude určená až po vykonaní zdravotno-bezpečnostnej pitvy,” uviedli policajti.

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že oxid uhoľnatý je veľmi nebezpečný plyn, pretože nemá žiadny zápach a nie je ho ani vidieť. Z toho dôvodu sa tento plyn nazýva aj tichý zabijak. Otrava ním prebieha pomaly a nenápadne. “Žiadame preto občanov, aby boli opatrní pri používaní zariadení, pri ktorých dochádza k nedokonalému spaľovaniu dreva alebo fosílnych palív, ako sú plyn a uhlie,” ozrejmili policajti.

Len na Slovensku tento plyn podľa nich zabije ročne desiatky ľudí, a to nielen v zime. “Bez CO senzoru nie je možné zistiť prítomnosť oxidu uhoľnatého. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri nedostatočne vetraných miestnostiach. Dávajte si preto pozor aj po zime a myslite v prvom rade na svoju bezpečnosť,” odporučila polícia.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts