Vodič pod vplyvom alkoholu vrazil do betónového múriku patriacemu rodinnému domu

Obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky neminie vodiča, ktorý spôsobil dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. Následkom zrážky s múrikom utrpel ľahké zranenia. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“V ľavotočivej zákrute sa pravdepodobne aj z dôvodu požitia alkoholických nápojov dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, zišiel vpravo mimo komunikáciu, kde narazil do betónového múriku patriaceho k oploteniu rodinného domu,” opísala Kuzmová.

Nárazom podľa nej auto odhodilo mimo komunikáciu a zostalo prevrátené na pravom boku. “Vodičovi po nehode pomáhali okoloidúci účastníci cestnej premávky, ktorí ho dostali von z vozidla. Pri dopravnej nehode utrpel, našťastie, len ľahké zranenia. Polícia s ním po nehode vykonala dychovú skúšku s výsledkom 1,71 promile alkoholu,” doplnila.

Policajti mužovi zadržali vodičský preukaz a motorové vozidlo zaistili s cieľom jeho znaleckého skúmania. Zároveň začali trestné stíhanie, v rámci ktorého vodiča neminie obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts