Vylepšenia na cestách: Kraj investuje viac ako 2 milióny eur do nového vybavenia!

Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (SC TSK) má k dispozícii novú techniku na údržbu ciest v kraji v hodnote viac ako 2,1 milióna eur. Jednotlivé cestmajsterstvá majú od piatka k dispozícii sypače, traktory, kosačky, úžitkové automobily či ďalšiu nadstavbovú techniku.

Financie na obnovu techniky vyčlenil TSK vo svojom rozpočte. Stroje obstarali ešte vlani. “Ide o štyri posypové nadstavby s radlicami, štyri podvozky Tatra, na letnú údržbu ide o tri traktory aj s kosami, unimog s rôznymi nadstavbami, ako i dva elektromobily, ktoré pôjdu na rôzne cestmajsterstvá,” konkretizoval predseda TSK Jaroslav Baška. Z minuloročnej várky techniky ide podľa neho i o ďalšie dva úžitkové automobily, ktoré bude mať SC TSK k dispozícii v apríli.

“Nová technika má univerzálne využitie. Sú to nadstavby, ktoré sa dajú používať v zime na zimný posyp a v lete na opravy asfaltovou zmesou,” povedal riaditeľ SC TSK Radovan Karkuš. Univerzálne využitie má podľa neho i unimog, ku ktorému SC zakúpila dve nadstavby na zimný posyp a zametanie, pričom plánuje obstarať i ďalšie. “Aj vďaka tomuto nákupu sa zvýši efektivita údržby, zvýši sa i bezpečnosť pre zamestnancov, keďže ide o bezpečnejšie stroje, ako staré autá,” skonštatoval Karkuš.

Predseda komisie dopravy pri Zastupiteľstve TSK Jozef Stopka vyčíslil, že kraj investoval do obnovy techniky pre cestárov v posledných piatich rokoch viac ako desať miliónov eur, ďalších šesť až sedem miliónov eur podľa neho ide na súvislé opravy ciest v kraji.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts