Výročie úmrtia i narodenia A. Dubčeka sme si pripomenuli divadelnou hrou

Výročie úmrtia i narodenia politika a vrcholného predstaviteľa Pražskej jari Alexandra Dubčeka si v jeho rodisku – Uhrovci (okres Bánovce nad Bebravou) – pripomenie verejnosť divadelným predstavením.

Hru Nádej Dubček – Nádej zomiera posledná v podaní Mestského divadla Trenčín bola zasadená do priestorov kultúrneho domu. Informovala o tom projektová manažérka obce Slavka Váňová.

“Životopisný príbeh o rodákovi obce, významnej osobnosti našej histórie, vedúcej osobnosti Pražskej jari, predstaviteľa socializmu s ľudskou tvárou, zobrazuje zároveň aj dejiny Česko-Slovenskej republiky,” uviedla Váňová.

Predstavenie je podľa nej veľmi výpravné, účinkuje v ňom 24 účinkujúcich vo viac ako 100 kostýmoch, sú v ňom piesne i tance. V hlavnej úlohe účinkuje Andrej Šoltés, ďalej Danica Jurčová, Štefan Richtárech a ďalší herci.

Po divadle obec pripravila prezentáciu nových knižných publikácií o Dubčekovi za hudobného sprievodu pedagógov Základnej umeleckej školy Dezidera Kardoša z Bánoviec nad Bebravou. Divadelné predstavenie pripravila obec pri príležitosti 30. výročia úmrtia Dubčeka, ktoré si verejnosť pripomenie 7. novembra, a minuloročného 100. výročia narodenia politika.

zdroj: mdtn.sk

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts