Vyšetrovateľ z Trenčína obvinil muža za škodu vo výške viac ako milión eur

Trest odňatia slobody až na 15 rokov hrozí 47-ročnému konateľovi obchodnej spoločnosti z Trenčianskeho kraja, ktorý mal podvodom spôsobiť viacerým ľuďom škodu vo výške viac ako milión eur. Muža, ako i firmu, policajný vyšetrovateľ z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu podvodu a prečinu sprenevery. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“Obvinený ako konateľ obvinenej obchodnej spoločnosti v úmysle obohatiť sa ponúkal možnosť nákupu nehnuteľností v dobrovoľných dražbách poškodenému. Poškodený mal vložiť finančné prostriedky v rôznych výškach na zaplatenie rezervačného poplatku na kúpu nehnuteľností,” uviedla Kuzmová.

Konateľ mal podľa nej poškodenému prisľúbiť, že ak nedôjde k uzatvoreniu kúpnych zmlúv alebo zmlúv o budúcich kúpnych zmluvách, vráti mu uložené vklady aj spolu s províziami vo výške 10.000 eur20.000 eur. “Vykonaným vyšetrovaním však bolo doposiaľ dostatočne preukázané, že obvinený už pri podpise zmlúv ohľadne rezervačného poplatku vedel, že nebude schopný zmluvné podmienky dodržať, kúpu nehnuteľností nezrealizuje a zložené rezervačné platby nevráti, ako ani dohodnuté provízie. Týmto konaním spôsobil poškodenému škodu vo výške 330.000 eur, doplnila.

Polícia zistila, že obvinený konajúci v mene obvinenej právnickej osoby uzatvoril dohodu s majiteľom obchodnej spoločnosti z Prievidze s tým, že bude za dohodnutú províziu sprostredkovávať predaj nehnuteľností. “Obvinený však uzatvoril viaceré kúpne zmluvy s úmyslom ponechať si finančné prostriedky získané z predaja nehnuteľností. Bez vedomia vlastníka nehnuteľností mal zmeniť bankový účet, na ktorý mali byť hradené kupujúcimi kúpne ceny nehnuteľností,” ozrejmila Kuzmová.

Vzhľadom na to, že konateľ podľa nej nemal vyhovujúce splnomocnenie na predaj nehnuteľností, nedošlo na katastri nehnuteľností ani k prepisu vlastníckych práv na kupujúcich, od ktorých vylákal kúpnu cenu. Podvodným konaním získané finančné prostriedky oklamaným kupujúcim nevrátil, pričom ich mal použiť na vlastnú potrebu. Celkovo mal vylákať od kupujúcich sumu vo výške 261.000 eur,priblížila.

Muž si na rozhodnutie súdu počká vo väzbe, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

zdroj: FB/Polícia SR

zdroj: TASR

Total
16
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts