FOTO: Na Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne bude vybudovaná nová moderná telocvičňa

Trenčianska župa je o krok bližšie k vybudovaniu novej telocvične, ktorá sa bude nachádzať na pôde Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne.

Konkrétne sa bude nachádzať na mieste, kde môžeme aktuálne nájsť parkovisko gymnázia. Jej určenie bude najmä pre žiakov školy či už na hodiny telesnej výchovy alebo na športy, medzi ktoré možno zaradiť hádzanú, volejbal, florbal alebo minifutbal.

Beáta Tichá, ktorá je poverená riadením Odboru investícií a vnútornej prevádzky Úradu TSK približuje viacero záležitostí:

„Prepojenie telocvične s budovou školy je navrhnuté cez spojovaciu chodbu. Jej strecha by mala byť zelená a využívaná na relax či ďalšie športy, napríklad jogu. Parkovanie je riešené pod telocvičňou. V projektovej dokumentácii počítame aj s vybudovaním novej auly pre 200 študentov či novým vstupom do školy smerom od centra mesta”.

Na májovom zastupiteľstve poslanci schvílili Zmenu rozpočtu na roky 2022-2024, čo znamená, že kraj môže pokračovať v príprave projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie. Potom sa bude snažiť o získanie externých finančných prostriedkov určených na výstavbu.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Related Posts