Trenčiansky kraj investuje viac ako 12 miliónov eur do rekonštrukcie cesty

Časť cesty druhej triedy medzi Veľkými Uhercami (okres Partizánske) a Skýcovom (okres Zlaté Moravce) zrekonštruujú za 12,081 milióna eur. Dodávateľa prác vybral Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) cez verejnú súťaž.

Rekonštrukciu cesty II/511 projekčne rozdelili na štyri etapy, ako prvú budú realizovať tretiu etapu, ktorá je v najhoršom stave.

Na rekonštrukciu úseku od osady Rudica – Fatimová až po najvyšší bod trasy s názvom Vrchhora získala krajská samospráva financie z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celková výška výdavkov na projekt je približne 10,2 milióna eur, z toho 7,6 milióna eur predstavuje nenávratný finančný príspevok.

Krajská samospráva verejné obstarávanie na dodávateľa tretej etapy rekonštrukcie cesty II/511 opakovala, súťaž jej nariadil zrušiť Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). “Dôvodom na zrušenie súťaže na túto etapu rekonštrukcie bol podľa názoru ÚVO neprimeraný rozsah požiadaviek verejného obstarávateľa na predkladanie ponúk uchádzačov o zákazku a nedostatočné zdokumentovanie vyhodnotenia ponuky úspešného uchádzača, pričom tieto zistenia ÚVO mohli mať vplyv na výsledok predmetného verejného obstarávania,” uviedla pred časom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

ilustračný obrázok: TSK

zdroj: TASR

Total
12
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts