Významný okamih: Defibrilátor pre obec v TN kraji ku 100. výročiu hasičov!

“Jubilejné 100. výročie od svojho vzniku oslavovali dobrovoľní hasiči v Prečíne, malej obci na hranici so Žilinským krajom. Pri tejto príležitosti dostali od župana darom automatický elektrický defibrilátor,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Automatickými externými defibrilátormi (AED), prenosnými prístrojmi, ktoré dokážu človeku pomôcť pri náhlom zastavení krvného obehu, disponujú v súčasnosti všetky župné zariadenia sociálnych služieb. Od roku 2018 župa každoročne venuje približne desiatku defibrilátorov dobrovoľným hasičským zborom v kraji. Členom DHZ Prečín odovzdal v poradí 67. defibrilátor trenčiansky župan počas osláv ich okrúhleho jubilea,” pokračuje.

„Za tých sto rokov ste si určite prešli dobrými aj horšími chvíľami a teší ma, že aj vďaka vám sa obci darí. Na oslavu sa nepatrí prísť s prázdnymi rukami, preto som rád, že sa stanete členmi rodiny dobrovoľných hasičských zborov vybavených defibrilátormi a ďakujem aj poslancom krajského zastupiteľstva, že sme našli finančné prostriedky na to, aby sme i tento rok mohli odovzdať desiatku týchto život zachraňujúcich prístrojov,“ povedal župan Jaroslav Baška.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts