Čaro Vianoc pod hradom v Trenčíne ponúka trhy i vystúpenia umelcov

Festival Čaro Vianoc pod hradom v Trenčíne ponúka remeselné trhy, občerstvenie i vystúpenia umelcov. Podujatie na Mierovom a Štúrovom námestí pripravilo mesto po dvojročnej prestávke, otvorili ho v piatok a potrvá až do konca roka.

“Pre Trenčín je to veľká zmena, keďže tradične sa trhy začínali 5. decembra, tentoraz sme to predĺžili a začíname v piatok pred prvou adventnou nedeľou. Atmosféra Vianoc a dúfame, že aj s priaznivým počasím, tu bude dlhšie,” načrtla vedúca útvaru kultúrno-informačných služieb Mestského úradu v Trenčíne Jana Sedláčková ešte pred prvým dňom podujatia.

Rozsvietenie prvej adventnej gule na venci sa konalo v nedeľu (27. 11.), s vianočným stromčekom zase bude “čarovať” Mikuláš, rozsvietenie stromčeka tak bude 5. decembra.

Remeselníci budú na námestí do 22. decembra, každý deň budú svoje výrobky ponúkať do 19.00 h. Jedlo a nápoje budú môcť návštevníci ochutnávať do 23. decembra, denne do 22.00 h.

“Kultúrny program sa začal už v prvý deň vianočných trhov. Bol aj počas víkendových dní, budúci prvý týždeň cez pracovné dni bude pauza. Už od 2. do 22. decembra sa však dá nájsť nejaký program. Počas víkendov, od piatka do nedele bude program dlhší, ponúkneme tri koncerty, budú tu i drobnosti v podobe zvierat v betlehemskej maštali alebo Mikuláš,” dodala Sedláčková.

zdroj: Juraj Majerský

zdroj: TASR

Total
6
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts